Вiддiлення Нотарiальної палати України в Хмельницькій областi


 

Сплата ЄСВ приватним нотаріусом "за себе" за 2020 рік

У відповідності до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування":

- абзац третій частині восьмій статті 9:

Платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

- пункт 4 частини першої статті 1:

максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок.

- частина п'ята статті 8:

Єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Довідково:

Основні показники Державного бюджету-2020

Мінімальна заробітна плата:

у місячному розмірі: з 1 січня - 4723 гривні (x15 = 70845  грн.), з 1 вересня - 5000 гривень (x15 = 75000  грн.).

Рахунки для сплати ЄСВ (символ рахунку 204 для сплати нотаріусом самому за себе).