Вiддiлення Нотарiальної палати України в Хмельницькій областi


 

14 липня нотаріуси Хмельниччини взяли участь у семінарі у м. Вінниці

fe1cb468_5f54_45d6_b855_969be2b2fbb914 липня державні та приватні нотаріуси нашої області взяли активну участь у безкоштовному семінарі, організованному Нотаріальною палатою України.
  Наталія КОЗАЄВА – член Ради НПУ, голова комісії НПУ з питань запобігання та протидії кіберзлочинності, приватний нотаріус Київського міського  нотаріального округу, надзвичайно цікаво та змістовно розкрила зміст першого питання семінару: «ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ РЕЧОВИХ ПРАВ: АЛГОРИТМ, КОНТРОЛЬ, ЗАХИСТ». Після її виступу слухачам семінару стало абсолютно зрозуміло, що кожен з нас, нотаріусів, щодня і навіть щоночі знаходиться під серйозною загрозою. На жаль, «злам» комп'ютера нотаріуса або несанкціонований вхід до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно — може трапитися будь-коли і з будь-ким із наших колег. Для того, щоби убезпечити своє робоче місце, Комісією з питань запобігання та протидії кіберзлочинності НПУ розроблені відповідні рекомендації. Але, зі слів Козаєвої Н.М., зовсім невелика кількість нотаріусів ними скористались. Це, зокрема, можливість прив'язки ідентифікаторів доступу користувача до IP-адреси, або до комп'ютера, або до захищеного носія особистого ключа користувача, заборона використання на робочому комп'ютері будь-яких програм або сайтів, що дозволяють обходити заблоковані в Україні сайти (т.зв. VPN), та наполеглива рекомендація не залишати захищений носій у USB-вході комп'ютера після закінчення роботи, а також багато інших корисних порад, яким чином зменшити ризики несанкціонованого втручання у комп'ютер нотаріуса. (Принагідно слід зауважити, що усі аспекти та рекомендації з цієї теми досить докладно висвітлено у статті Н.Козаєвої «Захист від незаконного втручання третіх осіб у роботу нотаріуса—реєстратора» у журналі МЕН, №6 2017 року).
  Друга частина семінару була присвячена процедурі державної реєстрації юридичних осіб та ФОП, зокрема — з урахуванням останніх змін в законодавстві та положень Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Доповідач Віталій Желінський, державний реєстратор, начальник відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб—підприємців Шевченківської районної в м.Києві державної адміністрації, зумів розкрити зазначене питання невимушено і водночас дуже змістовно, завдяки чому йому вдалось, не зважаючи на тривалу роботу семінару, протримати увагу аудиторії до його завершення.
   Отож, підсумовуючи, хочеться висловити подяку Нотаріальній палаті України за належну організацію та проведення безкоштовних семінарів, нашому обласному відділенню — за вирішення транспортних питань, а всім колегам, хто вчасно сплачує членські внески, — за дисципліну)))

Приватний нотаріус Т. Довгань

a17d550c_8235_490d_82f7_1027267b16df

ce6f50f7_864c_4074_a3bb_08d51f165e81