Вiддiлення Нотарiальної палати України в Хмельницькій областi


 

23 вересня 2016 року відбувся черговий з’їзд нотаріусів України

Хмельницька область була представлена делегацією у складі 10 чоловік

У п’ятницю, 23 вересня 2016 року відбувся черговий з’їзд нотаріусів України.

Хмельницька область була представлена делегацією у складі 10 чоловік:

Оксанюк Аліна Анатоліївна, приватний нотаріус Хмельницького МНО, Голова відділення НПУ у Хмельницькій області,

Балац Тетяна Петрівна, приватний нотаріус Хмельницького МНО,

Біллер Микола Юрійович, приватний нотаріус Кам’янець-Подільського МНО

Верхомій Людмила Олександрівна, приватний нотаріус Хмельницького МНО,

Довгань Тетяна Михайлівна, приватний нотаріус Хмельницького МНО,

Макухіна Ольга Григорівна, приватний нотаріус Хмельницького МНО,

Саварчук Вадим Миколайович, приватний нотаріус Кам’янець-Подільського РНО,

Терлич Оксана Львівна, приватний нотаріус Хмельницького МНО,

Фомова Олеся Сергіївна, приватний нотаріус Хмельницького МНО.

 01_650_01

Коротко про роботу на з’їзді. Атмосфера на з’їзді була професійно-ділова та дружня.

Відкриття з’їзду розпочалося вітальними виступами Мороза Павла Олександровича, заступника Міністра юстиції України, та Черниша Володимира Миколайовича.

 02_650

Головування на з’їзді більшістю голосів було доручено Бернацькій Інні Михайлівні, приватному нотаріусу Острозького районного нотаріального округу Рівненської області, голові відділення НПУ у Рівненській області.

Після вирішення ряду організаційних питань, розпочалось власне голосування з питань порядку денного, яке відбувалось за допомогою тієї ж системи електронного голосування, що й на минулому (позачерговому) з’їзді нотаріусів України у квітні цього року.

На початку з’їзду було заслухано звіт Президента про роботу НПУ, а також обрано віце-президента НПУ — Оніщук Ольгу Миколаївну, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу (чия кандидатура, слід зауважити, була поза конкуренцією, оскільки була єдиною та здобула одностайну підтримку), і таким чином завершено формування Ради НПУ.

У роботі над внесенням змін до Статуту НПУ більшість пропозицій, що були напрацьовані тимчасовою редакційною комісією, були підтримані делегатами з’їзду. Головним чином, завдяки внесеним змінам було впорядковано Статутні документи НПУ до вимог Податкового кодексу, а саме - збереження ознаки неприбутковості цієї організації з 01.01.2017 року.

Лише окремі пропозиції викликали запитання чи обговорення у залі, і ще менше з них не були підтримані учасниками з’їзду, тобто делегати проголосували “проти” запропонованих змін. Так, однією з найбільш резонансних та не підтриманих з’їздом, виявилась пропозиція щодо розширення повноважень Ради НПУ стосовно відкликання нотаріусів — членів Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату, а також заслуховування їх двічі на рік про роботу у цій комісії. З цього приводу виступила одна з делегатів від Львівської області, яка зауважила, що на її думку, таким чином здійснюватиметься тиск на членів Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату. Учасники з’їзду дослухались до її аргументів, в результаті чого вказана пропозиція не була підтримана.

Також жваве обговорення викликала пропозиція урівняти розмір сплати членських внесків для державних та приватних нотаріусів, тобто, щоб державні нотаріуси сплачували не так, як передбачено Статутом на даний час — 50% встановленої плати, а всі 100%, як і приватні нотаріуси. Однак, у результаті голосування було прийнято рішення залишити в силі чинну на сьогодні норму, яка передбачає для державних нотаріусів пільговий розмір оплати членських внесків.

Натомість один із делегатів — представників Харківської області наполегливо рекомендував списати заборгованість державних нотаріусів щодо членських внесків, яка утворилась на даний час, однак це не знайшло підтримки залу, і більшість учасників з’їзду проголосувала “проти”.

Наприкінці роботи з'їзду були позитивно проголосовані більшість змін, запропонованих тимчасовою редакційною комісією до Типового положення про відділення НПУ, а також у розділі порядку денного "Різне" з'їздом нотаріусів прийнято ряд важливих для професійної нотаріальної діяльності резолюцій, наприклад, щодо надання права встановлювати та затверджувати Правила професійної етики нотаріусів з'їзду нотаріусів, щодо недопустимості запровадження таких санкцій, як позбавлення свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю за порушення у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та бізнесу, щодо націоналізації авторських прав та програмного продукту деяких Державних та Єдиних реєстрів системи Міністерства юстиції, тощо.

Отож, робота чергового з'їзду нотаріусів України була плідною та продуктивною, чого, від імені усієї делегації Хмельниччини, можна побажати й усім нашим колегам у повсякденній нотаріальній діяльності.

 03_650

 

Автор: Довгань Тетяна Михайлівна